12. Niedziela Zwykła
Z kalendarza liturgicznego:
- Środa – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
- Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej naszej parafii oficerskie.online.
- Zapraszamy także do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych każdego dnia po mszy świętej wieczornej.
- Dziś podczas mszy o 11.00, będziemy modlić się za naszych kapłanów: ks. Kamila Szydłowskiego i ks. Jakuba Szyrszenia oraz za naszą s. Alenę, składając im najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin.
- Dzisiaj podczas mszy o godzinie 13.00 będzie nam towarzyszył śpiewem Chór Uniwersytetu Rolniczego, a po tej mszy odbędzie się krótki koncert Jazzowego Chóru Wytwórni, który zaprezentuje nam śpiew gospel. Serdecznie zapraszamy.
- W piątek o 8.00 msza na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękować dobremu Bogu za miniony czas i prosić o Jego błogosławieństwo i bezpieczeństwo podczas wakacji. Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, pracowników szkoły do włączenia się w modlitwę.
- W najbliższą sobotę odbędzie się Rodzinny Festyn „Przywitanie Lata” – Dni Grzegórzek w godz. 10.00–14.30 na terenie KSOS MBP Śródmieście, ul. Francesco Nullo 23. W programie m.in.: występy artystyczne, atrakcje sportowe, strefa gastronomiczna, basen i zabawy wodne, animacje, malowanie twarzy, dmuchańce oraz wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!
- W następną niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek na cele misji w Peru.
- Kończą się zapisy na pielgrzymkę na Podlasie i Mazury (25–27 września 2026 r.). Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca tego tygodnia. Bardzo prosimy osoby, które zabrały deklaracje uczestnictwa, o ich ostateczne potwierdzenie i złożenie u ks. Kamila. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona.
- Od września rusza program przygotowania ósmoklasistów do bierzmowania, wszelkie informacje o terminach spotkań znajdują się na naszej stronie internetowej, facebooku i plakatach. Zachęcamy do zapisów u ks. Kamila.
- Pragniemy poinformować, że ze względu na braki kadrowe od niedzieli 28.06. aż do końca wakacji nie będzie w niedzielę mszy o godzinie 13.00. Tych wszystkich, którzy szczególnie tę porę Eucharystii umiłowali zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w pozostałych mszach świętych w naszym kościele.
- [Powstańmy] W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:
- Jana Zawiślaka
- Tadeusza Kraczkowskiego
Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Wieczne odpoczywanie…
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości łask i opieki Matki Najświętszej. A wszystkim parafianom i gościom prawdziwie Bożego czasu. Szczęść Boże.





